Shrnutí roku 2020


Rok 2020 nebyl rozhodně pro nikoho jednoduchý. My jsme přišli o několik zakázek a vše nás stálo mnohem více úsilí, než kdy jindy. Mnohé nás ale naučil a ukázal nám, že když jde do tuhého, umíme držet při sobě.
 
Oslavili jsme již 19 let na trhu. I po takové době stále fungujeme jako jedna velká rodina, kde, i když to občas zaskřípe, ve výsledku jde vždy všem o společný cíl a táhnou za jeden provaz. I díky tomu jsme splnili požadavky Definice rodinného podnikání a stali se součástí Registru rodinných podniků ČR vedeným Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR.
 
Získali jsme i další hodnotná ocenění. Podařilo se nám znovu obhájit 2. místo v soutěži Equa bank Rodinná firma roku v kategorii malých firem a umístili jsme se v žebříčku Českých 100 Nejlepších. Toto bychom nikdy nedokázali, nebýt všech našich spolupracovníků a jejich kvalitně odváděné práce.
 
S nástupem koronaviru jsme naše vztahy začali utužovat ještě více, semkli jsme se a pomáhali si navzájem. Například tak, že naše kolegyně Laďka a Dáša zasedly k šicímu stroji a žehlícímu prknu a pustily se do šití roušek pro všechny z nás.
 
Pandemie nás posunula i technicky. Tak, jako všichni ostatní, jsme i my byli přinuceni k přechodu na kompletní online řešení projektů. Ačkoliv se do té doby jednalo o pro nás nepředstavitelnou situaci, během posledního roku se charakteristika komunikace se zákazníkem výrazně změnila, přesunula se do on-line prostředí a my si dokázali, že ani takto to není nemožné. I přes všechny komplikace týkající se opatření a omezení cest do zahraničí se nám povedlo proniknout na nový trh do Nizozemí, kdy kompletní realizace speciálního nosiče forem, od zadání zakázky až po finální přejímku, proběhla zcela on-line. A i přes to, že se jednalo o prototyp, nám na realizaci včetně konstrukčního návrhu stačilo 14 týdnů.
 
Získali jsme i další nové zákazníky, kterým jsme dodávali zajímavá zařízení. Výzvou pro nás byla například Automatická linka Pick and Place. Dodali jsme také již druhý kus vyvažovačky pro klienta v Turecku.
 
Jako každý jiný rok jsme finančně podpořili několik projektů, mezi nimi již tradičně i organizaci Cesta za snem. V rámci této spolupráce jsme např. v létě ujeli 2222 km za 111 h na Metrostav Handy Cyklo Maratonu a skončili v top 10 a na podzim se zúčastnili akce 7 Statečných, kde jsme se umístili na třetím místě ve 12 hodinové jízdě na trenažérech simulujících jízdu na vozíku.
 
Loňský rok tak vůbec nehodnotíme jako zcela špatný. Vše má vždy několik úhlů pohledu a je jen na nás, jaký si vybereme.
 
 

PEŠEK Machinery s.r.o. | PM PEŠEK

PEŠEK Machinery s.r.o.