Byli jsme zvoleni nejlepší firmou Plzeňska 2019


Ve velmi krátké době pro vás máme ještě jednu skvělou novinku. Na konci září jsme si odskočili na vyhlášení krajského kola soutěže Vodafone Firma roku 2019 s představou, že jdeme dělat pouhé "křoví" pro ostatní finalisty. O to větší bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že porota rozhoduje až na místě a jednoznačně se shodla na našem vítězství. V náš prospěch hlasovalo 10 z 12 porotců. A to je pro nás jen dalším důkazem, že máme ve firmě skvělé lidi, kteří odvádí svou práci na jedničku.

V rámci slavnostního večera proběhl i rozhovor s majitelem naší firmy Michalem Peškem pro server firmaroku.cz.

„Výroba speciálních strojů… Co si pod tím konkrétně můžeme představit?

Pro laika je to určitě široký pojem, ale já bych to trochu více zaškatulkoval. To, co se snažíme poslední dobou nejvíce zviditelnit z našeho portfolia a s čím se nám nejvíce daří, to jsou takzvané nosiče nástrojů a kontaktní ohřevy. Nosič nástrojů není nic jiného než zařízení, do kterého náš zákazník, což jsou většinou firmy, které vyrábějí pro automobilky například kobercové díly nebo akustické izolace, tak do toho založí nástroj, ať už je to lisovací, pěnovací nebo vysekávací nástroj. V nosiči nástrojů dochází k polohování a manipulaci. V podstatě dojde k vytvarování konkrétního dílce a vstříknutí většinou polyuretanové pěny, která vytvoří akustickou izolaci. Kontaktní nebo bezkontaktní ohřevy se používají pro různé látkové, kobercové, popřípadě plastové polotovary. Dále je možné zařízení využít pro urychlení technologických procesů, jako je vysychání nebo tuhnutí.

 

Jak jste se vy osobně dostal ke strojírenskému oboru podnikání?

K podnikání jsem se dostal, protože jsem strojař, mám strojní průmyslovku. Dostal jsem pak na vysokou školu, ale v té době už jsem měl skoro roční dceru, takže pro mě bylo důležitější finančně zabezpečit rodinu. Takže jsem do toho skočil rovnýma nohama a dneska toho nelituji. Život pro mě byl daleko větší škola. Dnes už spíše řeším personalistiku a strategický rozvoj než odborné věci. Šel jsem tenkrát do strojírenské firmy, ale cestu ke strojírenství jsem našel paradoxně až tehdy, když jsem o strojařinu přišel. Šel jsem do stavebnictví jako vedoucí pracovník a teprve až tam mi došlo, že strojařina mě strašně bavila, že mi chybí. Po roce jsem se k ní vrátil a od té doby mě permanentně baví. Prošel jsem si postupně asi dvěma nebo třemi firmami.  „

Zbytek rozhovoru naleznete na https://www.firmaroku.cz/blog/michal-pesek-se-svym-jmenem-si-chci-hospodarit-sam.

Výsledky celorepublikového kola budou vyhlášeny 12.12.2019.

 

PEŠEK Machinery s.r.o. | PM PEŠEK

PEŠEK Machinery s.r.o.